تاریخ درج : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲
شهردار منطقه سه شیراز تاکید کرد: جلب رضایتمندی شهروندان با خدمت رسانی همه جانبه
شهردار منطقه سه شیراز تاکید کرد:
جلب رضایتمندی شهروندان با خدمت رسانی همه جانبه
شهردار منطقه سه شیراز بر جلب رضایتمندی شهروندان با خدمت رسانی مطلوب در حوزه های مختلف شهری تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه شیراز، دکتر افضلی در پنجمین جلسه شورای معاونین  شهرداری منطقه سه خواستار افزایش بهره وری شد و با تقدیر از تلاش کارکنان این مجموعه گفت: در شهرداری منطقه سه برنامه های متنوعی در حوزه های عمرانی، خدمات شهری، شهرسازی و معماری، مالی و اقتصادی، فرهنگی و دیگر زمینه ها داریم که در پرتو تلاش جهادی کارکنان به سرانجام می رسند.
او با تاکید بر این موضوع که نظرات ارزشمند کارکنان در پیشبرد امور راهگشا است، اظهار داشت: بهره برداری از پروژه ها بر اساس برنامه زمان بندی مورد تاکید شورای اسلامی شهر و شهردار سختکوش کلانشهر شیراز است و در این راستا باید تمامی توان خود را بکار گیریم.
دکتر افضلی خواستار پاسخگویی و جلب رضایتمندی شهروندان شد و اظهار داشت: یکی از رسالت های اصلی مدیریت شهری پاسخگویی و تکریم شهروندان است و ضمن اینکه همه ما باید به این مهم اهتمام ویژه داشته باشیم، با پشتکار و تلاش شبانه روزی در راستای آبادانی منطقه سه شهرداری گام برداریم.
در ادامه این جلسه معاونین و دیگر مسئولان شهرداری منطقه سه شیراز خلاصه ای از عملکرد واحدهای مربوطه ارائه و به تشریح برنامه های آتی و حال حاضر خود پرداختند.
 
 
 
 

سامانه ها
پیوندها
نشانی
خیابان ساحلی شرقی حد فاصل پل هجرت و پل علی ابن حمزه
مرکز تلفن : 322889811-32281449
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۲/۰۹/۱۷