شهردار منطقه سه شهرداری شیراز:

مردم پیش از خرید زمین، از شهرداری استعلام بگیرند

شهردار منطقه سه شیراز با بیان اینکه اخیرا عده‌ای در تبلیغاتی منفعت‌طلبانه، اقدام به فروش زمین‌های منطقه آب‌زنگی می‌کنند، گفت: اراضی واقع شده در حریم شهرها، فاقد کاربری هستند و امکان صدور مجوز ساخت و ساز وجود ندارد، بنابراین مردم قبل از خرید پلاک برای احداث بنا، حتما از شهرداری استعلام بگیرند تا سرمایه خود را از دست ندهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مسعود طهماسبی افزود: کاربرد واژه «روستا» برای این منطقه اشتباه بوده و بار قانونی دارد چرا که آب‌زنگی یک «سکونتگاه غیر رسمی» در حریم شهر شیراز است که در سال‌های گذشته، افرادی در آن تصرفاتی داشته‌اند.
طهماسبی با بیان اینکه شهرداری منطقه سه روزانه از آب‌زنگی بازدید دارد، عنوان کرد: آب‌زنگی در حریم شهر واقع شده است و شهرداری از ساخت و ساز در حریم شهر جلوگیری می‌کند و باید یادآوری کنم که در یک ماه گذشته در سه مرحله با دستور مقام قضایی و با حضور نیروی انتظامی، اقدام به رفع تصرف و تخریب سازه‌های غیرقانونی در این منطقه کرده‌ایم.
وی با تاکید بر اینکه وظایف و خدمت‌رسانی شهرداری تنها در محدوده شهر بوده و آب‌زنگی در حریم شهر قرار دارد، تصریح کرد: اگرچه شهرداری مسئولیتی در قبال آب‌زنگی ندارد اما اگر زمینی در محدوده طرح پارک کوهستانی واقع شده باشد، اقدام به تملک آن می‌کنیم.
منطقه آب‌زنگی در یک کیلومتری شمال تنگه الله اکبر شیراز واقع شده و حدود ۱۵۰ خانوار در آن سکونت دارند.۱۳۹۸/۱۰/۰۳
منبع : شهرداری منطقه سه شیراز
تعداد بازدیدها : ۲۶۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss